Unconfigured Ad Widget

Daralt

Duyuru

Daralt
Henüz bir duyuru yok.

AirPods Kulaklıklar Yakın Gelecekte Kemik İletimi de Sunacak

Daralt
X
 
 • Filtre
 • Zaman
 • Göster
Clear All
yeni mesajlar

 • AirPods Kulaklıklar Yakın Gelecekte Kemik İletimi de Sunacak

  Click image for larger version

Name:	airpods-kulakliklar-yakin-gelecekte-kemik-iletimi-de-sunacak123769_0.jpg
Views:	12
Size:	31.0 KB
ID:	7930

  Kablosuz kulaklık segmentini baştan aşağı değiştiren ve tam kablosuz kulaklık sınıfının oluşmasına öncülük eden Apple AirPods kulaklıklar sürekli gelişiyor. Yakın gelecekte kemik iletimi teknolojisi de kullanılacak.


  Kemik iletimi dönemi başlıyor

  Apple’ın onay aldığı yeni bir patent kemik iletimi üzerinden ses aktarımı konusunda çalışmaları olduğunu gösteriyor. Kemik iletimi teknolojisi bilindiği üzere kafatasındaki kemikler üzerinden sesi doğrudan iç kulağa iletiyor. Böylece ses daha anlaşılır bir şekilde duyuluyor.
  Kemik iletimi teknolojisinin en önemli dezavantajı 4000Hz frekansının altında çalışması. İnsan kulağı 20Hz-20000Hz aralığını duyabildiği için yüksek frekanslarda kemik iletimi etkili olmuyor. Ayrıca kemiğe değecek şekilde kullanılması gerektiği için bir süre sonra rahatsız edici oluyor. Apple kendi projesinde kemik iletimi ve standart ses iletim teknolojisini bir araya getiriyor. Böylece hem düşük hem orta hem de yüksek frekanslarda ses kalitesi yakalanıyor.

  Bununla birlikte Apple’ın proje tasarımı AirPods kulaklıkları için pek uygun görünmüyor. Bu bakımdan AirPods Studio gibi kulak üstü kulaklıklara daha uygun. Diğer taraftan Beats tarafında da benzer bir teknoloji görebiliriz. Kemik iletimi teknolojisi net olarak ne zaman kullanıma geçer bilinmiyor ancak gelecek yıl bir gelişme yaşanabilir.


  Kılıç kınından çıkmadıkça it sürüsü dağılmaz.

  2.Mahmud
Mesaj Attıkça Kazanın!
Her 100 Mesaj İçin 7,5 TL Nakit veya 7,5 TL değerinde STEAM Cüzdan Kodu veriyoruz. Anında havale / EFT! Onlarca referans! Konu açmanızı şart koşmuyoruz! Sadece mesaj atmanız yeterli.. | Bizimle çalışmak istiyorsanız SurumNotlari.NET'e PM atarak iletişime geçebilirsiniz. Detayları PM ile aktarabiliriz. Aklınızdaki soruları sormaktan çekinmeyin..
SEO Araçları
Sürüm Notları webmaster forumuna hoşgeldiniz! Forumumuza üyelik zorunlu değil ancak, üye olarak forumun tüm özelliklerine erişebilirsiniz. Anlık mesajlaşma, SEO araçları ve benzeri birçok araca ulaşabilirsiniz. Umarız forumumuzda iyi vakit geçirirsiniz!
Host - İletişim
Bu site sunucularında barındırılmaktadır.
İletişim için: [email protected]
Çalışıyor...
X