Unconfigured Ad Widget

Daralt

Duyuru

Daralt
Henüz bir duyuru yok.

AMD Karını Katladı, Hisseleri Uçuşa Geçti

Daralt
X
 
 • Filtre
 • Zaman
 • Göster
Clear All
yeni mesajlar

 • AMD Karını Katladı, Hisseleri Uçuşa Geçti

  Click image for larger version

Name:	amd-karini-katladi-hisseleri-ucusa-gecti123778_0.jpg
Views:	6
Size:	37.1 KB
ID:	7923

  Özellikle Ryzen işlemcilerin başarısı ile birlikte borsada istikrarlı bir yükseliş yaşayan AMD bugün Intel’i de geride bırakarak rekor üstüne rekor kırıyor. İkinci çeyrek mali sonuçlar gelince bir rekor daha geldi.


  AMD ikinci çeyrekte coştu

  AMD tarafından paylaşılan yılın ikinci çeyreğine ait mali tablolara göre elde edilen toplam gelir 1.93 milyar dolar oldu ve yıl bazında yüzde 26 arttı. Faaliyet karı 173 milyon dolar ile üçe katlanırken, net kar da 157 milyon dolar ile beşe katlandı. Çeyrek bazda ise çok küçük düşüşler var.  Firmanın PC bölümü yüzde 45 artışla 1.37 milyar dolar üretmeyi başardı. Ryzen işlemciler fırtınalar estirse de Radeon grafik satışları pek iyi değil. Bu bakımdan çeyrek bazda küçük bir düşüş yaşandı. Sunucu ve Yarı Özel Yonga bölümü de yüzde 4 düşüş yaşadı. Yeni konsol beklentisi ile üretim azalırken EPYC işlemcilerin satışları arttırması düşüşü yavaşlattı.

  Açıklanan rakamlar ile birlikte AMD’nin hisseleri 76$ seviyesini geçmiş durumda ve yeni bir rekor geldi. Firmanın toplam pazar değeri de 90 milyar dolar sınırına dayandı. Üçüncü çeyrekte Ryzen 4000G ve Athlon serileri ile AMD’nin çıkışı sürdürmesi bekleniyor. Lisa Su da tarihin en iyi CEO’ları arasında yerini almak üzere.

  Kılıç kınından çıkmadıkça it sürüsü dağılmaz.

  2.Mahmud
Mesaj Attıkça Kazanın!
Her 100 Mesaj İçin 7,5 TL Nakit veya 7,5 TL değerinde STEAM Cüzdan Kodu veriyoruz. Anında havale / EFT! Onlarca referans! Konu açmanızı şart koşmuyoruz! Sadece mesaj atmanız yeterli.. | Bizimle çalışmak istiyorsanız SurumNotlari.NET'e PM atarak iletişime geçebilirsiniz. Detayları PM ile aktarabiliriz. Aklınızdaki soruları sormaktan çekinmeyin..
SEO Araçları
Sürüm Notları webmaster forumuna hoşgeldiniz! Forumumuza üyelik zorunlu değil ancak, üye olarak forumun tüm özelliklerine erişebilirsiniz. Anlık mesajlaşma, SEO araçları ve benzeri birçok araca ulaşabilirsiniz. Umarız forumumuzda iyi vakit geçirirsiniz!
Host - İletişim
Bu site sunucularında barındırılmaktadır.
İletişim için: [email protected]
Çalışıyor...
X