Unconfigured Ad Widget

Daralt

Duyuru

Daralt
Henüz bir duyuru yok.

Boring Company'nin İnşa Ettiği Tünellerde Ulaşımın Hangi Araçla Sağlanacağı Netleşti

Daralt
X
 
 • Filtre
 • Zaman
 • Göster
Clear All
yeni mesajlar

 • Boring Company'nin İnşa Ettiği Tünellerde Ulaşımın Hangi Araçla Sağlanacağı Netleşti

  Click image for larger version

Name:	boring-company-nin-insa-ettigi-tunellerde-ulasimin-hangi-araclarla-saglanacagi-netlesti123542_0.jpg
Views:	5
Size:	105.9 KB
ID:	6853
  Yüzeydeki istasyon

  Elon Musk’ın başta şaka olarak ortaya attığı fakat sonrasında gerçeğe dönüşerek trafik yoğunluğunu azaltmaya yönelik ciddi projeler yürüten Boring Company’nin stratejisi netleşmeye başladı.

  Boring Company ilk ortaya çıktığından bu yana asıl amaç tüneller inşa ederek insanlara alternatif bir ulaşım sağlamaktı fakat bu tünellerdeki ulaşımın nasıl sağlanacağına ilişkin planlar zaman zaman değişikliğe uğradı. Geçtiğimiz aylarda Las Vegas’taki tünel kazısının tamamlanması ve projenin bitimine yaklaşılmasıyla birlikte şirketin “Loop” olarak adlandırdığı ulaşım sisteminden de yeni detaylar geldi.

  Click image for larger version

Name:	boring-company-nin-insa-ettigi-tunellerde-ulasimin-hangi-araclarla-saglanacagi-netlesti123542_1.jpg
Views:	4
Size:	61.5 KB
ID:	6854
  Yeraltı istasyonu
  Şirketin ‘sıkça sorulan sorular’ sekmesini güncellemesiyle birlikte tünellerde kullanılacak araçlar da belli oldu:

  Loop; yolcuların duraklar arasındaki ana tünellerde otonom elektrikli araçlar ile 240 km/s hızda seyahat edebildiği tamamen elektrikli, sıfır emisyonlu, yüksek hızlı bir yeraltı toplu ulaşım sistemidir. Loop sisteminde otonom olarak hareket edecek araçlar Tesla Model S, X ve 3’tür.


  Tünellerdeki ulaşımın Tesla araçlarıyla yapılacağı zaten onaylanmıştı fakat bunun için halihazırdaki modellerin mi kullanılacağı yoksa sadece bu amaca odaklı yeni araçların mı geliştirileceği bilinmiyordu.


  Click image for larger version

Name:	boring-company-nin-insa-ettigi-tunellerde-ulasimin-hangi-araclarla-saglanacagi-netlesti123542_2.jpg
Views:	4
Size:	42.6 KB
ID:	6855
  Yeraltı - açık hava istasyonu
  Şirket, yeni Loop sisteminde kullanılacak araçların yanı sıra yüzey, yeraltı ve yeraltı açık hava olmak üzere üç farklı istasyon türünün de konsept görüntülerini paylaştı. Tüm bu bilgilerin Las Vegas projesinin bitimine yakın bir tarihte paylaşılması, akıllara bu bölgedeki ulaşım sistemine özel olabileceği ihtimalini getirse de bu konuda henüz net bir açıklama yok.

  Tesla’nın San Bernardino bölgesindeki bir başka tünel projesi için 12 kişilik elektrikli yolcu minibüsü üreteceğine dair haberler ortaya çıkmıştı. Fakat şirketten bu haberleri doğrulayan resmi bir açıklama gelmedi. Şirket tarafından yapılan bir başka açıklamaya göre tünellerdeki ulaşımın fiyatı diğer toplu taşıma sistemleriyle aynı ya da daha ucuz olacak.

  Kılıç kınından çıkmadıkça it sürüsü dağılmaz.

  2.Mahmud
Mesaj Attıkça Kazanın!
Her 100 Mesaj İçin 7,5 TL Nakit veya 7,5 TL değerinde STEAM Cüzdan Kodu veriyoruz. Anında havale / EFT! Onlarca referans! Konu açmanızı şart koşmuyoruz! Sadece mesaj atmanız yeterli.. | Bizimle çalışmak istiyorsanız SurumNotlari.NET'e PM atarak iletişime geçebilirsiniz. Detayları PM ile aktarabiliriz. Aklınızdaki soruları sormaktan çekinmeyin..
SEO Araçları
Sürüm Notları webmaster forumuna hoşgeldiniz! Forumumuza üyelik zorunlu değil ancak, üye olarak forumun tüm özelliklerine erişebilirsiniz. Anlık mesajlaşma, SEO araçları ve benzeri birçok araca ulaşabilirsiniz. Umarız forumumuzda iyi vakit geçirirsiniz!
Host - İletişim
Bu site sunucularında barındırılmaktadır.
İletişim için: [email protected]
Çalışıyor...
X