Unconfigured Ad Widget

Daralt

Duyuru

Daralt
Henüz bir duyuru yok.

Site Trafiği Arttırmak: 2020’de 2 Temel Yapıtaşı

Daralt
X
 
 • Filtre
 • Zaman
 • Göster
Clear All
yeni mesajlar

 • Site Trafiği Arttırmak: 2020’de 2 Temel Yapıtaşı

  2020’li yıllara girerken, site yöneticileri, arama motorlarındaki içeriklerinin daha fazla görünürlüğü için çabalarken en az iki büyük sorunla karşı karşıya kalıyorlar: Hedef kitlelerinin azalan dikkat süresi, Google’ın giderek karmaşıklaşan bir internete ayak uydurma mücadelesi.

  Bu özet yazıda site hiti ve sitede geçirilen süreyi arttırmak için doğal olarak önem vermeniz gereken iki yapıtaşını vurguluyoruz. Birincisi, arama sonuçlarında sitenizi öne çıkaracak olan zengin kartlar, ikincisi site içi mimari ve çekici tasarım.

  Kısaca değinelim.
  Azalan Sabır Süresi


  Birincisi, insanlığın ortalama dikkat süresi on yıllardır sürekli olarak azalmaktadır. Teknolojiler geliştikçe daha fazla bilgi akışına maruz kalan insanlar, ilgili bilgiyi bulmak için her bir kaynağa çok az vakit ayırma eğilimine sahip oluyor.

  Bu nedenle seçenekler veya alternatifler arasındaki çokluk, hit alabilmek için diğerleri arasında ilgi çekici olmayı zorunlu kılıyor.

  Google bu konuda, ‘rich snippets’ özelliği ile bir adım attı.

  Google’da dikkat çekmek için kullanabileceğiniz arama görünürlük özelliklerine buradan göz atabilirsiniz: https://developers.google.com/search...search-gallery  Arama motorlarının web sitenizi anlamasına ve içeriğinizi Google/Yandex vb. araması yaparken daha iyi sunmasına yardımcı olmak için yapılandırılmış verilerden (rich snippets) nasıl yararlanılabilir?

  Bu konudaki içeriğimize de göz atmanızı öneririz: Rich Snippets Kurulumu Nasıl Yapılır?
  Karmaşıklaşan İnternet Teknolojisi


  İkincisi, yeni web sitelerinin artan sayısına, karmaşık kodlama dillerine ve tasarım standartlarına ek olarak günlük olarak oluşturulan çok sayıda yeni veri biçimi var, bu nedenle arama motorları da sürekli bir değişim içerisindedir, bu değişimlere ayak uydurmaya çalışıyorlar. Yeni tür içeriklere çoğu kez önem verip üst sıralara taşıyorlar.

  Bu ikinci maddeye dair doğrudan genelgeçer bir öneri vermemiz doğru olmaz. Çünkü öncelikle siteniz ve sektörünüz bağlamında, hangi yazılım/tasarım/içerik türünü kullanmanız gerektiğine dair karar vermeli ve “içeriğiniz ne şekilde hazırlanırsa hedef kitlenizin dikkatini çekebilir ve sitenize gelen ziyaretçileri içeriğinizin web sitenizin geri kalanını tıklamaya nasıl ikna edebilirsiniz?” sorusuna yanıt vermelisiniz.

  Sorunun cevabı siteden siteye sektörden sektöre değişecektir ve tek bir yazıda cevaplanamayacak kadar karmaşık uzun bir konudur. Bu durum da, yenilikleri takip etmekle, sektör analizi yapmakla, yaratıcı düşünmekle ve en temelde site içeriği tasarımını, içeriğin kalitesini iyi durumda tutmakla çözüm geliştirilebilecek bir durumdur. Dolayısıyla verilebilecek tek genel geçer kural içeriğinizin türü ve amacı ne olursa olsun “kaliteli” içerik üretmeye önem verilmesi gerektiğidir.
  İlk Şart Kaliteli İçerik Üretmek başlıklı yazıya göz atmanızı öneririz; zira yazının yazıldığı günden bu güne yıllar geçmesine rağmen değişmeyen ilke, içeriğin kalitesidir.
Mesaj Attıkça Kazanın!
Her 100 Mesaj İçin 7,5 TL Nakit veya 7,5 TL değerinde STEAM Cüzdan Kodu veriyoruz. Anında havale / EFT! Onlarca referans! Konu açmanızı şart koşmuyoruz! Sadece mesaj atmanız yeterli.. | Bizimle çalışmak istiyorsanız SurumNotlari.NET'e PM atarak iletişime geçebilirsiniz. Detayları PM ile aktarabiliriz. Aklınızdaki soruları sormaktan çekinmeyin..
SEO Araçları
Sürüm Notları webmaster forumuna hoşgeldiniz! Forumumuza üyelik zorunlu değil ancak, üye olarak forumun tüm özelliklerine erişebilirsiniz. Anlık mesajlaşma, SEO araçları ve benzeri birçok araca ulaşabilirsiniz. Umarız forumumuzda iyi vakit geçirirsiniz!
Host - İletişim
Bu site sunucularında barındırılmaktadır.
İletişim için: [email protected]
Çalışıyor...
X