Unconfigured Ad Widget

Daralt

Duyuru

Daralt
Henüz bir duyuru yok.

Google Search Console ile Web Sitenizi Yakın Takibe Alın

Daralt
X
 
 • Filtre
 • Zaman
 • Göster
Clear All
yeni mesajlar

 • Google Search Console ile Web Sitenizi Yakın Takibe Alın


  Google Search Console (Google Arama Konsolu), web sitesi sahiplerine Google tarafından sunulan özel bir web hizmeti olarak çalışıyor. Web sayfalarının arama motoru dizinize eklenmesi, dizindeki durumunun kontrolü ve optimize edilmesini sağlar. Arama motoru optimizasyonu (SEO) konusunda yardımcı bir araç olarak kullanılabilir. Aynı zamanda web sitenizde oluşturacağınız yeni sayfalar, yazılar, fotoğraf, video gibi içerikler hakkında oluşturacağınız stratejiler hakkında da önemli bilgiler sunar. Özetle Google Search Console ile web sitenizi yakın takibe alabilirsiniz.
  Google Search Console Temel Özellikleri


  Google Search Console, web sitenize ait pek çok analizi ücretsiz biçimde sunuyor. Aynı zamanda mevcut araçları ile sitenizde oluşan teknik hataları düzeltmeniz konusunda da hem yardımcı oluyor hem de uyarılarda bulunuyor. İşte en temel özellikleri ile Google Search Console ile yapabilecekleriniz;
  • Google’da web sitenizin bulunabilirliğini ve sayfalarının taranıp taranmadığını onaylayabilirsiniz,
  • Yeni içeriklerinizi dizine ekleyebilir, düzenleme yaptığınız içeriklerin yeniden dizine ekleyebilirsiniz. Ayrıca dizin ekleme sorunlarını da düzeltebilirsiniz,
  • Web sitenizin Google arama trafik verilerini görüntüleyebilirsiniz. Arama görünme sıklığı, arama sorguları, arama yapan kullanıcıların tıklama oranlarını görüntüleyebilirsiniz,
  • Web sitenizin hangi sitelere bağlantı verdiğini görüntüleyebilirsiniz,
  • Accelerated Mobile Pages (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar), mobil sayfa kullanılabilirlik sorunlarını giderebilirsiniz.

  Google Search Console Kimler İçin Gereklidir?

  Google Search Console, web sitesine sahip olan herkes için gerekli bir araçtır. İşletme sahipleri, SEO uzmanları, dijital pazarlama uzmanları, web sitesi yöneticileri ve web geliştiricilerine kadar herkes için kolayca kullanılabilir özel bir hizmettir.

  İşletme Sahipleri


  Search Console, sahip olduğunuz işletmeye ait web sitesinin arama motorunda yer alan sayfaların durumu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Öte yandan, arama motoru optimizasyonun (SEO) temel konuları hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olur.
  SEO Uzmanları ve Dijital Pazarlama Uzmanları


  Arama motorlarında üst sıralarda yer almak, ziyaretçi sayısını arttırmak, ziyaretçilerin web sitesinde kalış sürelerini arttırmak doğrudan ürün ve hizmete ilişkin satış artışını etkileyen unsurladır. Söz konusu unsurların gerçekleştirilmesi için optimizasyon çalışmalarını yürüten SEO uzmanları ve Dijital pazarlama uzmanları için Search Console pek çok önemli veri sunar. Search Console üzerinden takip edebileceğiniz belli başlı araçlar ise; Google Ads, Google Trend ve Google Analytics’tir. Aynı zamanda ileri düzey pazarlama konusunda da Console pek çok analiz unsuru barındırır.
  Web Geliştiriciler


  Web geliştirici uzmanlar için de Search Console, önemli yapısal veri hatalarının izlenmesi ve çözümünde yardımcı olur. Web sitelerinizin işaretleme ve kodu oluşturma sürecinde sık karşılaşılan sorunların hızlıca izlenmesini ve çözümüne destek verir.
  Search Console Nasıl Aktif Hale Getirilir?


  Google Search Console aktif edilmesi oldukça kolay bir uygulamadır. Yapmanız gereken ilk şey bir Google hesabına sahip olmak. Console üzerine 1000 farklı mülk ekleyebilirsiniz (web sitesi), aynı zamanda mobil uygulamalarınızı da aynı sistem üzerinden takip edebilirsiniz. Google hesabınızı açtıktan sonra Search Console ana sayfasına giriş yapın. Mülk ekle düğmesine tıklayarak web sayfanızın url uzantısını sisteme kayıt edin. Sonrasında mülkün (web sitesinin) size ait olduğunu doğrulamanız gerekiyor. Söz konusu işlem için 4 farklı seçenek kullanılabilir;
  • HTML Etiket Sistemi
  • Alan Adı Sağlayıcı
  • Google Analytics Hesabı
  • Google Etiket Yönetici

  Yukarıda sıralanan yöntemlerden herhangi biriyle sistemi aktif hale getirebilirsiniz. Sonrasında Console paneli kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Google Search Console e-posta uyarı sistemini de aktif hale getirirseniz, web sitenizde oluşabilecek sorunlar ve sitenizi geliştirmek için ipuçlarını mail olarak alabilirsiniz. Aynı zamanda tüm sayfalarınızı, dizinleri, mobil sayfaları ve çok daha fazlasını kontrol altında tutabilirsiniz.
Mesaj Attıkça Kazanın!
Her 100 Mesaj İçin 7,5 TL Nakit veya 7,5 TL değerinde STEAM Cüzdan Kodu veriyoruz. Anında havale / EFT! Onlarca referans! Konu açmanızı şart koşmuyoruz! Sadece mesaj atmanız yeterli.. | Bizimle çalışmak istiyorsanız SurumNotlari.NET'e PM atarak iletişime geçebilirsiniz. Detayları PM ile aktarabiliriz. Aklınızdaki soruları sormaktan çekinmeyin..
SEO Araçları
Sürüm Notları webmaster forumuna hoşgeldiniz! Forumumuza üyelik zorunlu değil ancak, üye olarak forumun tüm özelliklerine erişebilirsiniz. Anlık mesajlaşma, SEO araçları ve benzeri birçok araca ulaşabilirsiniz. Umarız forumumuzda iyi vakit geçirirsiniz!
Host - İletişim
Bu site sunucularında barındırılmaktadır.
İletişim için: [email protected]
Çalışıyor...
X