Unconfigured Ad Widget

Daralt

Duyuru

Daralt
Henüz bir duyuru yok.

Türkçe karakterli domainler nasıl çalışır

Daralt
X
 
 • Filtre
 • Zaman
 • Göster
Clear All
yeni mesajlar

 • Türkçe karakterli domainler nasıl çalışır

  Türkçe karakterli domainler, erişim konusunda satın alındığı şekilde erişilebilen ancak çalışma zamanında IDN ( Internationalized Domain Name ) kod’una çevrilen domainlerdir.

  Örnek olarak, “türkçedomain.com” domaininin IDN karşılığı; xn--trkedomain-q6a3w.com şeklindedir.

  Domain altında oluşturulan mailler ve erişim sırasında ki adres IDN kodu ile görüntülenecektir. Bu bakımdan, site ziyareti konusunda kullanışlı olan Türkçe karakterli domainlerde mail kullanılmamaktadır.

  Oparesyonel konularda xn--trkedomain-q6a3w.com karşılığını kullanmakla beraber desteklenen tarayıcılar üzerinden sadece türkçedomain.com olarak kullanım sağlayabilirsiniz.  IDN çevirici linki üzerinden domaininizi sorgulayabilirsiniz.

 • #2
  Bana kalırsa kullanılmaması gerekli. Hem herkes İngilizce karaktere alıştığından yanlış girilmelere neden oluyor hem de telefonda berbat bir görünümü var

  Yorum


  • #3
   Web dünyası ingilizce üzerine kurulu olduğu için bence tercih edilmemesi gereken durum evet bazı şeyleri kendimize uyarlamalıyız ancak 100/10 kişi bu şekilde düşünmesi pek birşeyi değiştireceğini sanmıyorum yinede paylaşım için teşekkürler

   Yorum

   Mesaj Attıkça Kazanın!
   Her 100 Mesaj İçin 7,5 TL Nakit veya 7,5 TL değerinde STEAM Cüzdan Kodu veriyoruz. Anında havale / EFT! Onlarca referans! Konu açmanızı şart koşmuyoruz! Sadece mesaj atmanız yeterli.. | Bizimle çalışmak istiyorsanız SurumNotlari.NET'e PM atarak iletişime geçebilirsiniz. Detayları PM ile aktarabiliriz. Aklınızdaki soruları sormaktan çekinmeyin..
   SEO Araçları
   Sürüm Notları webmaster forumuna hoşgeldiniz! Forumumuza üyelik zorunlu değil ancak, üye olarak forumun tüm özelliklerine erişebilirsiniz. Anlık mesajlaşma, SEO araçları ve benzeri birçok araca ulaşabilirsiniz. Umarız forumumuzda iyi vakit geçirirsiniz!
   Host - İletişim
   Bu site sunucularında barındırılmaktadır.
   İletişim için: [email protected]
   Çalışıyor...
   X