Unconfigured Ad Widget

Daralt

Duyuru

Daralt
Henüz bir duyuru yok.

Call of Duty: Modern Warfare’in disk katili boyutu!

Daralt
X
 
 • Filtre
 • Zaman
 • Göster
Clear All
yeni mesajlar

 • Call of Duty: Modern Warfare’in disk katili boyutu!

  Gittikçe popüler hale gelen Call of Duty: Modern Warfare indirme boyutu ile bir kabusa döndü. Kotalı internet kullananların indirmesinin neredeyse mümkün olmadığı oyunun boyutu hem PC hem PS4’te devasa bir boyuta ulaştı. Sürekli olarak güncellenen oyun her güncellemede yeni özellikler kazanıyor ve bu hem indirme boyutuna hem de diskteki boyutuna büyük etki ediyor.


  Modern Warfare boyutu ile ağlatıyor
  Geçen yıl karşımıza çıkan oyunun PlayStation 4 ve PC platformlarındaki boyutları arasında büyük bir fark var. Bunun nedeni ise içeriklerdeki bazı farklar. Oyunun PC sürümünün indirme boyutu güncel olarak 209GB‘a, PS4 indirme boyutu ise 172GB‘a ulaştı. Bu boyutlar ülkemizde hala kotalı internet kullanan büyük bir kesmin olduğunu düşündüğümüzde çok fazla.  Oyunun boyutunun hakkını verip vermediği tartışılır fakat ortalama indirme hızının 20Mbps olduğu ülkemizde oyunu indirmek günler alabilir. Video oyunlarının artan boyutları ile disk ihtiyacı da doğuyor. Örneğin 10GB olarak indirdiğimiz oyun zamanla 20-30GB boyuta ulaşabiliyor. Bu da artık bir standart haline gelen SSD’lerin fiyatından dolayı pek cezbedici olmuyor.

  Call of duty: modern warfare Bu boyut artışının nedenlerinden biri de oyuna dördüncü sezonun gelmiş olması. Bu haftanın başında gelen sezon ile oyunun boyutunda büyük artış oldu. Yine de sevindirici bir durum var; oyunu yeni kuran oyuncular önceki sezonların dosyalarını bilgisayarlarında bulundurmamış oluyor. Eğer eski bir oyuncu iseniz oyunun eski dosyalarını da sakladığınız için daha büyük bir yer kaplanmış oluyor.

 • #2
  PC ile PS4 arasında 37 GB fark var. O kadar farklı içerik ne acaba? 37 GB tek başına bir oyun boyutu bile olabilir.
  Kılıç kınından çıkmadıkça it sürüsü dağılmaz.

  2.Mahmud

  Yorum


  • #3
   Mesajı gönderen kişi XKemankes Gönderiyi Görüntüle
   PC ile PS4 arasında 37 GB fark var. O kadar farklı içerik ne acaba? 37 GB tek başına bir oyun boyutu bile olabilir.
   Bilmiyorum ama aşırı büyük olduğu oyunun bir gerçek. Bende mesela 512 GB SSD var. Bilgisayar oyunu açsa, oynatsa bile oyun diskin yarısını tek başına kaplayacak..

   Yorum


   • #4
    Oha şaka gibi, hayatta indirmezdim böyle bir oyunu

    Yorum


    • #5
     Mesajı gönderen kişi LiveStorm Gönderiyi Görüntüle
     Oha şaka gibi, hayatta indirmezdim böyle bir oyunu
     Evet, Türkiye şartlarında zor zaten

     Yorum

     Mesaj Attıkça Kazanın!
     Her 100 Mesaj İçin 7,5 TL Nakit veya 7,5 TL değerinde STEAM Cüzdan Kodu veriyoruz. Anında havale / EFT! Onlarca referans! Konu açmanızı şart koşmuyoruz! Sadece mesaj atmanız yeterli.. | Bizimle çalışmak istiyorsanız SurumNotlari.NET'e PM atarak iletişime geçebilirsiniz. Detayları PM ile aktarabiliriz. Aklınızdaki soruları sormaktan çekinmeyin..
     SEO Araçları
     Sürüm Notları webmaster forumuna hoşgeldiniz! Forumumuza üyelik zorunlu değil ancak, üye olarak forumun tüm özelliklerine erişebilirsiniz. Anlık mesajlaşma, SEO araçları ve benzeri birçok araca ulaşabilirsiniz. Umarız forumumuzda iyi vakit geçirirsiniz!
     Host - İletişim
     Bu site sunucularında barındırılmaktadır.
     İletişim için: [email protected]
     Çalışıyor...
     X