Unconfigured Ad Widget

Daralt

Duyuru

Daralt
Henüz bir duyuru yok.

Coronavirüs Salgını bu sefer de World of Warcraft'a bağlandı

Daralt
X
 
 • Filtre
 • Zaman
 • Göster
Clear All
yeni mesajlar

 • Coronavirüs Salgını bu sefer de World of Warcraft'a bağlandı

  Coronavirüs Salgını tartışmasında oklar bu sefer de World of Warcraft gibi oyunlara sıçramış durumda. Binlerce kişinin hayatını kaybettiği ve hala yayılmakta olan bu salgın sonrasında, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tartışmalar devam ediyor. Televizyonda yayınlanan bir tartışma programı ise virüs kavramını bambaşka yerlere taşımış durumda.
  Coronavirüs Salgını bu sefer de World of Warcraft'a bağlandı


  CNN Türk kanalında yayınlanan CNN Türk Masası isimli programın ana konusu Coronavirüs Salgını'ydı. programın bir bölümünde araya giren Dr. Ramazan Kurtoğlu, daha önce de virüs salgınına World of Warcraft oyununun aracı olduğunu fakat başarısız olunca sunucuların kapatılarak oyunun yeniden başlatıldığını iddia etti.

  Konuşma sırasında söz alan Kurtoğlu "Bakınız, World of Warcraft, bir oyun bu. Amerika'nın Rogers Üniversitesinden Nina Taferman ve Taft Üniversitesi'nden Eric Lafgern (üniversite ve isimler farklı olabilir, anlamak zor), yıllar önce bir araştırma yapıyorlar bu oyun üzerine. Bu oyun üzerine, bu oyunun herhangi bir yerine, herhangi bir noktada virüs veriyorlar. Evet, elimde dökümanı var, belgesi var. Ama oyun sanal dünyada, bütün tedbirlere rağmen, bu virüsün yayılması, tedbirleri vs konusunda sıkıntıya giriyorlar. Sonra sunucuları kapatarak oyunu yeniden başlatıyorlar ama insanlara öyle bir korku salıyorlar ki, şimdi insanların dizi titriyor." sözleri ile olaya World of Warcraft gibi bir oyunu da sokuşturmayı başarmış. Tabi yine aynı programda bu virüsten korunmanın yöntemleri arasında kelle paça ve yumurta gibi gıdaların tüketilmesine değinildiğini de görüyoruz.

  can gurses@canitti
  Doğal Seleksiyonla, ülkece komple elenen ilk insan topluluğu olmaya adayız...

  5.871
  14:31 - 23 Şub 2020
  Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

  986 kişi bunun hakkında konuşuyor  Açıkçası World of Warcraft ve hemen ardından konunun nasıl kelle paçaya bağlandığını şaşkınlıkla izledim. Diğer taraftan oyun konusunda yapılan bu yorumu izlerken çok şaşırdığımı söyleyemeyeceğim. Her konuda olduğu gibi bu konuda da maalesef bir bilene, bu konuda en azından az buçuk fikri olan birisine danışılmamış. İşin daha ilginç tarafı ise Dr. Ramazan Kurtoğlu'nun çok da hakim olmadığı konularda bu kadar rahat ve iddialı bir şekilde konuşabilmesi. Daha da önemlisi bu konuşma ile tüm dünyada bilinen bir oyunu, oyunları toplum gözünde tehlikeli sıfatına sokabilmesi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

 • #2
  Oldukça saçma bir düşünce gibi duruyor. Sanki hiçbir araştırma yapmadan direk aklından uydurmuş gibi geldi.
  Kılıç kınından çıkmadıkça it sürüsü dağılmaz.

  2.Mahmud

  Yorum


  • #3
   Mesajı gönderen kişi XKemankes Gönderiyi Görüntüle
   Oldukça saçma bir düşünce gibi duruyor. Sanki hiçbir araştırma yapmadan direk aklından uydurmuş gibi geldi.
   Hem de nasıl saçma

   Yorum


   • #4
    Şaka gibi bir durum ya

    Yorum

    Mesaj Attıkça Kazanın!
    Her 100 Mesaj İçin 7,5 TL Nakit veya 7,5 TL değerinde STEAM Cüzdan Kodu veriyoruz. Anında havale / EFT! Onlarca referans! Konu açmanızı şart koşmuyoruz! Sadece mesaj atmanız yeterli.. | Bizimle çalışmak istiyorsanız SurumNotlari.NET'e PM atarak iletişime geçebilirsiniz. Detayları PM ile aktarabiliriz. Aklınızdaki soruları sormaktan çekinmeyin..
    SEO Araçları
    Sürüm Notları webmaster forumuna hoşgeldiniz! Forumumuza üyelik zorunlu değil ancak, üye olarak forumun tüm özelliklerine erişebilirsiniz. Anlık mesajlaşma, SEO araçları ve benzeri birçok araca ulaşabilirsiniz. Umarız forumumuzda iyi vakit geçirirsiniz!
    Host - İletişim
    Bu site sunucularında barındırılmaktadır.
    İletişim için: [email protected]
    Çalışıyor...
    X