Unconfigured Ad Widget

Daralt

Duyuru

Daralt
Henüz bir duyuru yok.

Minecraft sunucuları yeni evine geliyor

Daralt
X
 
 • Filtre
 • Zaman
 • Göster
Clear All
yeni mesajlar

 • Minecraft sunucuları yeni evine geliyor


  Tüm altyapısını Amazon web servisleri üzerine kuran Minecraft; Microsoft tarafından satın alınınca haliyle Azure sunucuları devreye girdi. Tüm sunucular yıl sonuna kadar taşınmış olacak.
  Toplamda 126 milyon aktif oyuncusu ile Minecraft oyunu mobil, masa üstü ve konsolların en popüler yapımları arasında yer alıyor. Microsoft tarafından satın alınmış olsa da tüm sunucuların bir anda transferi mümkün değil. Minecraft geçiş sürecini yıl sonunda tamamlayacak.

  Azure destekli Minecraft


  Mojang stüdyosu Minecraft oyununu erken dönemlerde Amazon servislerinde tutmayı tercih etmişti. Oyuncuların belirli bir aylık ücret ödeyerek kendi dünyalarını oluşturdukları Minecraft Realms bileşeni de 2014 yılından bu yana Amazon sunucularında yer alıyor.

  Microsoft’un satın alması sonrasında Mojang ekibi sunucuları yavaş yavaş Azure platformuna taşımaya başlamıştı. Minecraft Realms sunucuları da yıl sonuna kadar Azure altyapısına geçmiş olacak. Böylece Amazon tarafında bir şey kalmayacak.

  Microsoft Azure bölümü firmanın sürekli büyüyen ve gelir getiren bölümü durumunda. Yılın ikinci çeyreğinde pandeminin de etkisiyle yüzde 27 büyümeyi başarmıştı. Aylık 8 dolar gibi bir ücreti olan Minecraft Realms muhtemelen gelecek yıl başında Azure gelirlerine etki etmeye başlayacak.

  Kaynak: https://www.engadget.com/minecraft-m...193642521.html

 • #2
  Güzel haber mc oyuncuları adına

  Yorum

  Mesaj Attıkça Kazanın!
  Her 100 Mesaj İçin 7,5 TL Nakit veya 7,5 TL değerinde STEAM Cüzdan Kodu veriyoruz. Anında havale / EFT! Onlarca referans! Konu açmanızı şart koşmuyoruz! Sadece mesaj atmanız yeterli.. | Bizimle çalışmak istiyorsanız SurumNotlari.NET'e PM atarak iletişime geçebilirsiniz. Detayları PM ile aktarabiliriz. Aklınızdaki soruları sormaktan çekinmeyin..
  SEO Araçları
  Sürüm Notları webmaster forumuna hoşgeldiniz! Forumumuza üyelik zorunlu değil ancak, üye olarak forumun tüm özelliklerine erişebilirsiniz. Anlık mesajlaşma, SEO araçları ve benzeri birçok araca ulaşabilirsiniz. Umarız forumumuzda iyi vakit geçirirsiniz!
  Host - İletişim
  Bu site sunucularında barındırılmaktadır.
  İletişim için: [email protected]
  Çalışıyor...
  X